2026-04-28
| Brand | AUO |
| Model P/N | P215HAN02.0 |
| Diagonal Size | 21.5" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1920(RGB)×1080, FHD 102PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 476.064(W)×267.786(H) mm |
| Bezel Opening | 480.7(W)×271.8(H) mm |
| Outline Dim. | 501.1(H)×292.2(V)×16.12(D)mm |
| Treatment | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Luminance | 1500 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) (TM) |
| View Direction | Symmetry |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Operating Mode | AHVA, Normally Black, Transmissive |
| Support Color | 16.7M 72%NTSC |
| Light Source | WLED [4 strings × 2CN], 50K hours, W/O Driver |
| Weight | 2.10Kgs (Typ.) |
| Designed For | Digital Signage、Outdoor High Brightness |
| Frame Rate | 60Hz |
| Touch Panel | Without |
| Interface Type | LVDS (2 ch, 8-bit), 30 pinsConnector |
| Power Supply | 5.0V (Typ.) |
| Environment | Operating Temperature: -20 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C |